[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Στέφανος από χρυσάφι… Στο ψηλότερο βάθρο με Ολυμπιακό ρεκόρ!

Στέφανος από χρυσάφι! Το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελληνική αποστολή στο Τόκιο ήρθε από τα κουπιά του Στέφανου Ντούσκου.

Ο Γιαννιώτης πρωταθλητής έκανε μία εντυπωσιακή κούρσα που του χάρισε την πρωτιά αλλά και ολυμπιακό ρεκόρ.

Συγκίνηση, χαρά και περηφάνια.

Η μεθοδική του δουλειά, η υπομονή και η επιμονή του τον ανέβασαν στην κορυφή και μαζί κάνουν περήφανη την πόλη των Ιωαννίνων και την Ήπειρο.

Ο Γιαννιώτης κωπηλάτης, με χρόνο 06:40:45, πραγματοποίησε Ολυμπιακό ρεκόρ και τερμάτισε πρώτος στο μονοθέσιο σκιφ ανδρών, αφήνοντας πίσω του με το ασημένιο μετάλλιο τον Νορβηγό Μπορτς με χρόνο 06:41:66, ενώ το χάλκινο κατέκτησε ο Κροάτης Μάρτιν με χρόνο 06:42:58.

Τελείωσε το πρώτο 500άρι ως τέταρτος, όμως μετά τα μισά της διαδρομής ανέβασε στροφές, πήρε την πρωτιά, την οποία και κράτησε για περίπου ένα χιλιόμετρο. Ο 24χρονος αθλητής έκλεισε έτσι, με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία του στην Ιαπωνική πρωτεύουσα.

6.Μ. Γκρισκόνις Λιθουανία 5:10.88

Στέφανος από χρυσάφι… Στο ψηλότερο βάθρο με Ολυμπιακό ρεκόρ! Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Παρασκευή, Ιουλίου 30, 2021 Rating: 5 Στέφανος από χρυσάφι! Το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελληνική αποστολή στο Τόκιο ήρθε από τα κουπιά του Στέφανου Ντούσκου. Ο Γιαννιώτης πρ...