ΝΕΑ ΠΑΡΓΑΣ

[ΝΕΑ ΠΑΡΓΑΣ][bleft]

ΝΕΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

[ΝΕΑ ΗΠΕΙΡΟΥ][twocolumns]

Ελπίδες για μετάλλιο σήμερα στους κρίκους


Ποιες είναι οι άλλες γαλανόλευκες συμμετοχές

 

 


Με στόχο την κατάκτηση ενός μεταλλίου, γιατί όχι και του χρυσού, αγωνίζεται σήμερα στις 8 ο Λευτέρης Πετρούνιας στον τελικό των κρίκων στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Στον στίβο, τώρα, υπάρχουν τρεις ελληνικές συμμετοχές σε προκριματικούς και ο Κώστας Φιλιππίδης στον τελικό του επί κοντώ.

Η Μαρία Μπελιμπασάκη μετέχει στα 200μ., η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου στον προκριματικό της δισκοβολίας και ο Κώστας Δουβαλίδης ρίχνεται στη μάχη της πρόκρισης στα 110μ. εμπόδια.

Στην κολύμβηση η Κέλλυ Αραούζου μετέχει στα 10χλμ. ανοιχτής θαλάσσης και στη συγχρονισμένη το ντουέτο της Ευαγγελίας Πλατανιώτη και της Εβελίνας Πασπάζογλου συνεχίζουν την προσπάθειά τους για την πρόκριση στον τελικό.

Τέλος, το ιστιοπλοϊκο δίδυμο των Παναγιώτη Μαντή και Παύλου Καγιαλή, δίνουν τον δικό τους αγώνα στα 470.

Η ελληνική παρουσία την 10η ημέρα των 31ων Ολυμπιακών Αγώνων:
Κολύμβηση

15:00 Αραούζου Κέλλυ - 10χλμ. ανοιχτής, ΤΕΛΙΚΟΣ
Στίβος

15:48 Μπελιμπασάκη Μαρία - 200μ, προκρ.
02:30 Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα - δισκοβολία, προκρ.
02:35 Φιλιππίδης Κώστας - επί κοντώ, ΤΕΛΙΚΟΣ
02:40 Δουβαλίδης Κώστας - 110μ. εμπόδια, προκρ.
Συγχρονισμένη κολύμβηση

17:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη/Εβελίνα Παπάζογλου - ντουέτο, τεχνικό πρόγραμμα
Ιστιοπλοΐα

19:05 Παναγιώτης Μαντής/Παύλος Καγιαλής - 470 (9η, 10η ιστιοδρομία)
Ενόργανη γυμναστική

20:00 Πετρούνιας Λευτέρης - κρίκοι, Τελικός

Ολόκληρο το σημερινό πρόγραμμα

ΣΤΙΒΟΣ

15.30 Τριπλούν Ανδρών (προκριματικά)
15.35 200μ Γυναικών (προκριματικές σειρές)
16.25 3.000μ στιπλ Ανδρών (προκριματικές σειρές)
16.40 Σφυροβολία Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17.15 3.000μ στιπλ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17.30 400μ εμπόδια Ανδρών (προκριματικές σειρές)
02.30 Δισκοβολία Γυναικών (προκριματικός, Α΄ γκρουπ)
02.35 Επί κοντώ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
02.40 110μ εμπόδια Ανδρών (προκριματικές σειρές)
03.30 400μ εμπόδια Γυναικών (προκριματικές σειρές)
03.50 Δισκοβολία Γυναικών (προκριματικός, Β΄ γκρουπ)
04.25 800μ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
04.45 400μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

20:00 Κρίκοι ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
20:54 Άλμα ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
21:46 Δοκός ισορροπίας γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

14:30-19:30 Γύρος των 16 Ανδρών
Προημιτελικά διπλών Ανδρών
Προημιτελικά διπλών Γυναικών
23:30-05:00 Γύρος των 16 Ανδρών
Γύρος των 16 Γυναικών
Ημιτελικά μικτών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

17:00 Προημιτελικοί 60 κιλά Γυναικών
17:30 Προκριματικοί 52 κιλά Ανδρών
18:30 Ημιτελικός 69 κιλά Ανδρων
18:45 Προημιτελικοί 75 κιλά Ανδρών
23:00 Προημιτελικοί 60 κιλά Γυναικών
23:30 Προκριματικοί 52 κιλά Ανδρών
00:30 Ημιτελικός 69 κιλά Ανδρων
00:45 Προημιτελικοί 75 κιλά Ανδρών
01:15 ΤΕΛΙΚΟΣ 91 κιλά Ανδρών

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ

15:00-17:30
Προκριματικά, Ημιτελικά: Κ1 ανδρών 1000μ.
Προκριματικά, Ημιτελικά: Κ2 γυναικών 500μ.
Προκριματικά, Ημιτελικά: Κ1 γυναικών 200μ.
Προκριματικά, Ημιτελικά: C1 ανδρών 1000μ.

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

16:00 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (1/8 Finals Σειρές)
16:21 Omnium Ανδρών (Time Trial 4/6)
16:50 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (1/8 Finals Ρεπεσάζ)
16:59 Omnium Γυναικών (Scratch Race 1/6)
22:00 Omnium Ανδρών (Flying Lap 5/6)
22:26 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Θέσεις 9-12)
22:30 Omnium Γυναικών (Individual Pursuit 2/6)
23:23 Omnium Ανδρών (Points Race 6/6) - ΜΕΤΑΛΛΙΑ
00:17 Omnium Γυναικών (Elimination Race 3/6)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

21:15 3μ. Ανδρών (Προκριματικός)

ΙΠΠΑΣΙΑ

16:00-19:50 ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ Ιππική δεξιοτεχνία ατομικό

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

15:00 10χλμ. κολύμβησης σε ανοιχτή θάλασσα Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:00 - 22:45
470 Ανδρών (9η και 10η Ιστιοδρομία)
49er Ανδρών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομία)
49er FX Γυναικών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομία)
19:05 Laser Ανδρών (Ιστιοδρομία Medal Race)
20:05 Laser Radial Γυναικών (Ιστιοδρομία Medal Race)
470 Γυναικών (9η και 10 Ιστιοδρομία)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΜΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17:00 Ντουέτο (Προκριματικός τεχνικό πρόγραμμα)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

16:00-19:00 Ημιτελικά ομαδικών Γυναικών
21:00-24:00 Ημιτελικά ομαδικών Ανδρών
01:30-04:30 Ημιτελικά ομαδικών Ανδρών
17:00-20:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ομαδικών Γυναικών
01:30-04:45 ΤΕΛΙΚΟΣ ομαδικών Γυναικών

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

21:30 105 κιλά Ανδρών (Β΄ γκρουπ)
01:00 105 κιλά Ανδρών (Α΄ γκρουπ) - ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΑΛΗ

16:00-19:00 Ελληνορωμαϊκή 85κ., 130κ. - Προκριματικά/ρεπεσάζ
22:00-01:00 Ελληνορωμαϊκή 85κ., 130κ. - ΤΕΛΙΚΟΙ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ

Άνδρες Προημιτελικά

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γυναίκες Προημιτελικά

20:10 Βραζιλία-ΗΠΑ
21:30 Αυστραλία-Ουγγαρία
00:20 Ρωσία-Ισπανία
01:40 Ιταλία-Κίνα

ΜΠΑΣΚΕΤ

Άνδρες

Β ΟΜΙΛΟΣ

20:15 Νιγηρία-Βραζιλία
01:00 Ισπανία-Αργεντινή
04:30 Λιθουανία-Κροατία

ΒΟΛΕΪ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ

11:35 ΗΠΑ-Μεξικό
20:30 Ιταλία-Καναδάς
22:35 Βραζιλία-Γαλλία

Β ΟΜΙΛΟΣ

09:30 Αργεντινή-Αίγυπτος
15:00 Ρωσία-Ιράν
17:05 Πολωνία-Κούβα

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ

20:40 Γαλλία-Δανία
01:50 Κροατία-Τυνησία
03:50 Κατάρ-Αργεντινή

Β ΟΜΙΛΟΣ

15:30 Πολωνία-Σλοβενία
17:30 Γερμανία-Αίγυπτος
22:40 Σουηδία-Βραζιλία

ΧΟΚΕΙ

Γυναίκες

Προημιτελικά

16:00 Ισπανία-Αργεντινή
18:30 Βέλγιο-Ινδία
00:00 Ολλανδία-Αυστραλία
02:30 Γερμανία-Νέα Ζηλανδία


πηγη: http://www.newsbeast.gr/sports/arthro/2343100/elpides-gia-metallio-simera-stous-krikous
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙA

[ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙA ΠΑΡΓΑΣ][threecolumns]

ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

[ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ][bleft]

ΙΣΤΟΡΙΑ

[ΙΣΤΟΡΙΑ][bleft]

ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][threecolumns]