[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Νίκη του Αετού Αγιάς επί του Α.Ο Μύτικα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 22 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Αετό Αγιάς και τον φιλοξενούμενο Α.Ο Μύτικα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 5-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι ο Μύτικας προηγήθηκε με γκολ του Παππά για το 0-1, με τους γηπεδούχους να φτάνουν γρήγορα στην ισοφάριση με τον Γκόγκο για το 1-1, να παίρνουν κεφάλι στο σκορ (2-1) με τον Λάμπρου και να τριπλασιάζουν τα τέρματά τους με δεύτερο γκολ του Λάμπρου για το 3-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν δυο ακόμη φορές δίχτυα με Ντόκο και Ζήση για το τελικό 5-1.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΖΩΤΟΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Τζίμας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, ΒΕΚΙΟΣ, ΠΑΝΤΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΥ, ΝΤΟΚΟΣ, ΖΗΣΗΣ, ΓΚΟΓΚΟΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ.

ΑΟ Μύτικα: ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΜΠΑΛΗΣ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, DIAW, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ.

Νίκη του Αετού Αγιάς επί του Α.Ο Μύτικα Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Δευτέρα, Ιανουαρίου 24, 2022 Rating: 5 Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 22 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας ανάμ...