[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Μόνος πρώτος ο Απόλλων Πάργας, νίκη με 4-2 επί της Αγιάς

Ο Απόλλων Πάργας επικράτησε σήμερα Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Βαλανιδοράχης του Αετού Αγιάς με σκορ 4-2 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και έμεινε μόνος πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα.

H ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη άνοιξε το σκορ στο 12′ με τον Παπαρούνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο πέναλτι του Φίλιου έφεραν το ματς στα ίσα, για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γεωργάκης με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το 2-1 στο 57’, με τον Παπαρούνα στο 64’ με δεύτερο προσωπικό του γκολ να κάνει το 3-1. Ο Γεωργάκης στο 80’ βρήκε ξανά δίχτυα για το 4-1, ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Ντόκος.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Βέρμπης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ, ΛΑΓΟΣ, ΖΑΦΕΙΡΗΣ, ΠΑΚΟΣ(85’ ΜΑΡΚΟΣ), ΚΥΡΓΙΟΣ(46΄ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ), ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ(87’ ΣΑΙΝΤΙ), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΤΟΥΡΜΟΥΣΟΓΛΟΥ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ.

Αετός Αγιάς(Τζίμας):ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ(62’ ΖΗΣΗΣ), ΓΚΟΓΚΟΣ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, GOGA, ΠΑΝΤΟΣ(46’ ΤΖΙΜΑΣ Θ.), ΠΑΠΠΑΣ ΣΤ.(70’ ΠΑΠΠΑΣ Θ), ΤΖΙΜΑΣ Ι.(46’ΒΕΚΙΟΣ) , ΦΙΛΙΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΥ, ΝΤΟΚΟΣ.

Μόνος πρώτος ο Απόλλων Πάργας, νίκη με 4-2 επί της Αγιάς Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Σάββατο, Νοεμβρίου 20, 2021 Rating: 5 Ο Απόλλων Πάργας επικράτησε σήμερα Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Βαλανιδοράχης του Αετού Αγιάς με σκορ 4-2 στο πλαίσιο...