[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Ευρεία νίκη και νέο τρίποντο για τον Αστέρα Ανθούσας

Ευρεία νίκη πέτυχε σήμερα Κυριακή 28/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο Αστέρας Ανθούσας αφού επικράτησε με σκορ 6-2 της ΑΕΝ Σαμψούντας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Χρήστου Χολέβα που ακολουθεί μια τρελή πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές πήρε ένα ακόμη τρίποντο κάνοντας την 4η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και έχοντας πετύχει συνολικά 17 γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν μόλις στο 3’ το σκορ με τον Πηγή, με τον ίδιο παίχτη να κάνει το 2-0, ενώ στο 30’ ο Λώλος για τους φιλοξενούμενους μείωσε για το 2-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ανθούσα βρήκε ξανά δίχτυα για το 3-1 με τον Σερίφη, με την Σαμψούντα να μειώνει σε 3-2 με εύστοχο πέναλτι του Αδαμίδη. Η Ανθούσα ξεδίπλωσε όλο τον επιθετικό της οίστρο και πέτυχε ακόμη τρία τέρματα με τους Κούκο, Δέσκα και Πηγή να πετυχαίνει χατ τρικ, για το τελικό 6-2.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Δ. – ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ(Χολέβας): CORODENI, ΛΑΧΑΝΙΔΗΣ, TOZAJ, ΓΚΙΝΗΣ, ΔΕΣΚΑΣ, ΠΑΠΑΣ, ΠΗΓΗΣ, ΤΑΣΙΟΥΛΗΣ, ΣΕΡΙΦΗΣ, ΚΙΟΝΤΕΣΙ, ΚΟΥΚΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΥΡΙΣΚΛΑΒΟΣ, ΑΗΔΟΝΗΣ, ΝΑΚΑΣ, ΡΙΖΟΣ, ΚΟΧΥΛΑΣ, ΒΕΚΙΟΣ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Σίσκας):ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΣΑΡΗ, ΩΡΟΛΟΓΑΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΖΗΣΗΣ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ, ΛΩΛΟΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΚΟΛΑ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΒΡΑΠΙ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ, ΧΥΣΑ, PERO, ΜΑΡΗΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ,

Ευρεία νίκη και νέο τρίποντο για τον Αστέρα Ανθούσας Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Κυριακή, Νοεμβρίου 28, 2021 Rating: 5 Ευρεία νίκη πέτυχε σήμερα Κυριακή 28/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο Αστέρας Ανθούσας αφού επικράτησε με σκορ 6-2 της ΑΕΝ Σαμψούντας στ...