[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Πρεμιέρα με νίκη για τον Αετό Αγιάς κόντρα στον Μύτικα

Πρεμιέρα για Αετό Αγιάς και ΑΟ Μύτικα εχθές Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αγιάς για την 1η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τους παίχτες του Μουστάκα να μπαίνουν με το δεξί στο πρωτάθλημα με τελικό σκορ 3-1.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κρατούσαν τον έλεγχο του ματς έχοντας και την κατοχή. Μάλιστα απείλησαν στο 28’ όταν μετά από σέντρα του Ζιώγκα ο Βardhaj δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και στο 30’ ο Παπαγεωργίου κόντραρε σουτ του Δημουλιά. Οι γηπεδούχοι όμως ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 44’ με απευθείας φάουλ του Ζήση για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μύτικας ισοφάρισε στο 47’΄με ωραίο τελείωμα του Ντέτσικα για το 1-1. Η Αγιά δεν πτοήθηκε με την ισοφάριση και ανέβασε στροφές. Στο 49’ ο Κώτσης αποκρούει εντυπωσιακά σουτ του Ζήση. Στο 66’ ο Φίλιος Γ. με ακόμη ένα απευθείας φάουλ για την έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του(2-1). Στο 78΄ ο Κώτσης είπε πάλι ΟΧΙ σε σουτ του Βέκιου, ενώ το τελικό 3-1 πέτυχε με προβολή ο Goga δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΚΑΟΥΡΗΣ Χ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Μουστάκας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ(86’ ΠΑΠΠΑΣ Π.), ΦΙΛΙΟΣ Γ., ΜΠΕΛΛΟΣ, GOGA, KΙΤΣΟΣ, ΖΗΣΗΣ(86’ ΦΙΛΙΟΣ Α.), ΠΑΝΤΟΣ(52’ ΔΕΣΚΑΣ), ΒΑΣΙΑΣ(65’ ΒΕΚΙΟΣ), ΜΠΕΛΛΟΣ, ΛΙΑΛΙΟΣ(52’ ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ).

ΑΟ ΜΥΤΙΚΑΣ(Βασιλειάδης):ΚΩΤΣΗΣ, ΝΙΤΣΑΣ(72’ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ), ΚΟΥΚΑΙ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΝΟΒΑΣ(79’ ΧΕΛΜΗΣ), ΝΤΟΝΤΗΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ(79’ ΓΟΥΡΝΟΠΑΝΟΣ), ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ, BARDHAJ(59’ ΡΑΜΜΟΣ), ΖΙΩΓΚΑΣ.

Πρεμιέρα με νίκη για τον Αετό Αγιάς κόντρα στον Μύτικα Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Δευτέρα, Σεπτεμβρίου 28, 2020 Rating: 5 Πρεμιέρα για Αετό Αγιάς και ΑΟ Μύτικα εχθές Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αγιάς για την 1η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λ...