[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Αετός Αγιάς - Ένωση Πάργας 4-1

Άλλη μια νίκη στο τοπικό ντέρμπι του Αετού Αγιάς με την Ένωση Πάργας πέτυχε σήμερα η ομάδα μας με σκορ 4-1..Ο Αετός Αγιάς άνοιξε το σκορ στο 25’ μετά από ατομική προσπάθεια και ασίστ του Δημήτρη Ντάλλα με τον Δημήτρη Σερίφη να σκοράρει.

Στο 30’ μετά από από ατομικη προσπάθεια ξανά του Δημήτρη Ντάλλα με τον ίδιο να σκοράρει αυτή τη φορά όπου και 2-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου με την ομάδα μας να έχει χάσει πολλές ακόμα ευκαιρίες.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αετός Αγιάς ξεκίνησε πολύ χαλαρά με αποτέλεσμα να δεχτεί ένα γκολ στο 60’ και το σκορ να γίνεται 2-1.

ο Αετός Αγιάς έμεινε μετά από λίγο με 10 παίχτες με τον Θανάση Αθανασίου να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα..

Το 3-1 έγινε από τον Κέβιν Γκόγκα στο 90’ με δυνατό αριστερό σουτ και το 4-1 στο 94’ με την λήξη του αγώνα από τον Σταύρο Γκίνη με θεαματικό ψαλιδάκι..

Αετός Αγιάς - Ένωση Πάργας 4-1 Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Δευτέρα, Οκτωβρίου 28, 2019 Rating: 5 Άλλη μια νίκη στο τοπικό ντέρμπι του Αετού Αγιάς με την Ένωση Πάργας πέτυχε σήμερα η ομάδα μας με σκορ 4-1..Ο Αετός Αγιάς άνοι...