[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Με «σεληνιασμένο» Κachan ο Απόλλων Πάργας απέδρασε από τον Ωρωπό

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 16 Μαρτίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 26ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα Ωρωπού και τον φιλοξενούμενο Απόλλωνα Πάργας, με το ματς να τελειώνει 2-4 υπέρ των φιλοξενουμένων, με κορυφαίο τον Kachan για τους φιλοξενούμενους που πέτυχε χατ-τρικ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του 1ου ημιχρόνου την πρώτη καλή φάση του αγώνα είχε ο Απόλλων Πάργας με το «καλημέρα» από εκτέλεση φάουλ του Μπουρνά. Στο 17΄ο Μηλιώνης προσπάθησε να βρει δίχτυα αλλά χωρίς αποτέλεσμα ενώ στο 18΄ χέρι υπέρ της Δόξας μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσαλοκώστας, με τον Σκάρπο να αποκρούει αλλά με τον ίδιο να παίρνει την ασίστ και να γράφει το 1-0. Στο 33’ ο Απόλλων προσπάθησε να ισοφαρίσει με τον Μηλιώνη αλλά χωρίς αποτέλεσμα με το σκορ να παραμένει στο 1-0 στο τέλος του 1ου ημιχρόνου.

Η Πάργα ισοφάρισε στο 68’ σε 1-1 με τον Μάρκο, με τον Kachan de Freitas που είχε περάσει στο ματς στο 51’ να αποδεικνύεται «χρυσή αλλαγή» αφού στο 74’ πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ με ψαλιδάκι για το 1-2 και στο 78’ βρήκε ξανά δίχτυα για το 1-3.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 με τον Λύγκουρη στο 83’ αλλά ο Kachan στο 90’ με χατ-τρικ έγραψε το τελικό 2-4 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ.- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Παπαδιώτης): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΟΥΛΗΣ, ΓΚΑΝΑΡΑΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ(46’ ΧΑΛΚΙΔΗΣ), ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ(69’ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Μουστάκας):ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ, ΜΠΟΥΡΝΑΣ, ΜΑΡΚΟΣ, ΜΑΡΚΟ, BOJANG(81’ ΠΑΠΠΑΣ Π.), ΠΑΠΠΑΣ Δ.(65’ EΥΑΓΓΕΛΟΥ), DE FREITAS SOARES(73’ KAΛΑΙ), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΜΗΛΙΩΝΗΣ, ΚΙΖΙΡΟΓΛΟΥ(51’ KACHAN DE FREITAS)

Με «σεληνιασμένο» Κachan ο Απόλλων Πάργας απέδρασε από τον Ωρωπό Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Κυριακή, Μαρτίου 17, 2019 Rating: 5 Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 16 Μαρτίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 26ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα...