Αρκετά προβλήματα, πολλές διαμαρτυρίες αλλά και πανέμορφες εικόνες έχει αφήσει η πρώτη χιονόπτωση του 2019 στην πόλη των Ιωαννίνων. Ο υδράργυρος παραμένει καθηλωμένος καθώς η μέγιστη θερμοκρασία το μεσημέρι ήταν μόλις δύο βαθμοί πάνω από το μηδέν. Η μέρα παγωμένη παρά την έντονη ηλιοφάνεια! Πλήθος ντόπιων αλλά και επισκεπτών κατέκλυσαν την παραλίμνια περιοχή, η οποία παραμένει λευκή… μαγεία! Και ήταν οι εικόνες αυτές που αποζημίωναν τον καθένα για τις δυσκολίες που μπορεί να είχε συναντήσει μέχρι να φτάσει στο Μώλο. Το χιονισμένο τοπίο εξακολουθεί να εντυπωσιάζει και τα Γιάννινα αποδεικνύουν ότι είναι πανέμορφα όλες τις εποχές του χρόνου και υπό όλες τις καιρικές συνθήκες!
Δεν υπάρχουν σχόλια: