[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][slider1][#E0378A]
[kl][ticker1]
[ΒΒΒ][slider1][#E0378A]

Νίκη του ΠΣ Ένωση Πάργας με 4-3 επί του ΑΟ ΡΙΑ

Απίστευτη εξέλιξη είχε το ματς στον Λούρο για την 2η αγωνιστική του Παιδικού πρωταθλήματος ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, και τον ΠΣ Ένωση Πάργας να παίρνει τη νίκη με 4-3 απέναντι στον ΑΟ ΡΙΑ.

Το 3-1 υπέρ του ΠΣ Ένωση Πάργας, με πολύ καλή εμφάνιση, έγινε 3-3 από τον ΑΟ ΡΙΑ μέσα σε τρία λεπτά (47΄-50΄).

Η ομάδα του Γιώργου Πασχοδήμα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρις σε τέρματα που σημείωσαν οι Μίνα (18΄), και Ντέλλας (26΄).

Ο ΑΟ ΡΙΑ κατάφερε να μειώσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τζίμας και αμφισβητήθηκε έντονα από τους παίκτες του Γιώργου Πασχοδήμα.

Στο 43΄ ο Μίνα με απευθείας φάουλ έκανε το 3-1 για την ομάδα της Πάργας. Στο 47΄ ο Νίτσας με πλασέ μείωσε σε 3-2, και τρία λεπτά αργότερα ο Κωστής έφερε το ματς στα ίσια.

Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 54΄ ο Μίνα με απευθείας φάουλ.

Διαιτητές: Σφονδύλη-Νάστος

ΠΣ Ένωση Πάργας (Πασχοδήμας): Στέφος, Σιαβίκης, Ντέλλας (41΄Παπαθανασίου), Κυριάκης, Κώτσης, Μπέλλος, Σερίφης, Πασχοδήμας (59΄Ντόκος), Μίνα, Παγιατάκης (41΄Νάκος).

ΑΟ ΡΙΑ (Κωστής): Σοροντίλας (46΄Ζώγας), Μουκάνος (72΄Ανδρέου), Σίτε, Καλδής, Μέξης, Σαρηγιαννίδης (65΄Κόκκας), Τζίμας, Χήτος, Κωστής, Νίτσας, Ορφανός.

Νίκη του ΠΣ Ένωση Πάργας με 4-3 επί του ΑΟ ΡΙΑ Reviewed by ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΣ ΠΑΡΓΑ on Κυριακή, Νοεμβρίου 19, 2017 Rating: 5 Απίστευτη εξέλιξη είχε το ματς στον Λούρο για την 2η αγωνιστική του Παιδικού πρωταθλήματος ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, και τον ΠΣ Ένωση Πάργας...