ΝΕΑ ΠΑΡΓΑΣ

[ΝΕΑ ΠΑΡΓΑΣ][bleft]

ΝΕΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

[ΝΕΑ ΗΠΕΙΡΟΥ][twocolumns]

Επιλογή σημαιοφόρου-παραστατών του σχολείου. Αριστεία-Βραβεία Δεσκείου Γυμνασίου Πάργας



Πράξη 13η / 20-10-2015 του συλλόγου καθηγητών Δεσκείου Γυμνασίου Πάργας
Στην Πάργα και στο γραφείο του Δέσκειου Γυμνασίου Πάργας, σήμερα 20 – 10 – 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 συνεδρίασε ο σύλλογος των διδασκόντων του σχολείου με θέματα:
1. Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου
2. Επιλογή σημαιοφόρου και Παραστατών
3. Απονομή αριστείων και βραβείων
Ο σύλλογος αφού έλαβε υπ’ όψιν του τις διατάξεις των νόμων του ΥΠ. Π. Ε. Θ., τη Φ234/1/65/978/21-10-1981 του ΥΠΕΠΘ η οποία μας κοινοποιήθηκε με την 2962/12-10-82 της ΓΕΜΕ Πρέβεζας, την υπ΄αριθμ. Γ4/1048/25-09-87 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ, το Ν. 485/21-12—83 (ΦΕΚ 184), την εγκύκλιο 64/1338/7-10-92, την Υ.Α. Γ4/150//24-02-2004, (ΦΕΚ Β 246/02-03-2000), το γενικό βαθμό επίδοσης των μαθητών κατά το προηγούμενο σχολικό έτος και τη διαγωγή τους, καθώς και το αποτέλεσμα κλήρωσης που έγινε μεταξύ των μαθητών της Α΄ Τάξης,
αποφασίζει
1. Ορίζει
ως σημαιοφόρο του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2015-2016 τη Ζούλα Αικατερίνη του Χρήστου με γενικό βαθμό είκοσι(20)
ως παραστάτες :
Από τη Γ΄ Τάξη:
Τη Ζιάκα Μαρία – Άννα του Παύλου με γενικό βαθμό 19 14/16, και μετά από κλήρωση μεταξύ των μαθητριών που ισοβάθμησαν με γενικό βαθμό 19 13/16
α) για την 28η Οκτωβρίου την Βερλέτη Ιωάννα του Σπυρίδωνα.
β) για την εορτή των Τριών Ιεραρχών και την 25η Μαρτίου την Λιάλια Ελένη του Σπυρίδωνα.
Από τη Β΄ Τάξη:
Τη Ζαχαριά Σοφία- Μαρία του Νικολάου με γενικό βαθμό 20 και μετά από κλήρωση μεταξύ των μαθητών που ισοβάθμησαν με γενικό βαθμό 19 13/16:
α) για την 28η Οκτωβρίου την Αποστόλου Αθανασία του Γεωργίου.
β) για την γιορτή των Τριών Ιεραρχών και την 25η Μαρτίου τον Γεωργίου Νικόλαο του Χαραλάμπους.
Από την Α΄ Τάξη:
Μετά από κλήρωση μεταξύ όλων των μαθητών της Α΄ Τάξης, τον Κώτση Ηρακλή- Κωνσταντίνο του Δημητρίου με αναπληρωματικό τον Γκίκα Ηλία του Νικολάου.
2.Α π ο ν έ μ ε ι Α ρ ι σ τ ε ί α Π ρο ό δ ο υ
Στους εξής μαθητές που αρίστευσαν κατά το προηγούμενο σχολικό έτος:
α) Από την Α΄Τάξη:
1. Ζαχαριά Σοφία-Μαρία του Νικολάου με γενικό βαθμό 20
2. Αποστόλου Αθανασία του Γεωργίου 19 14/15
3. Γεωργίου Νικόλαο του Χαραλά μπους 19 14/15
4. Σπανού Μαρία του Κων/νου 19 13/15
5. Μητσιώνη Αικατερίνη του Δημητρίου 19 12/15
6. Σκάρπος Ορέστης του Θεόφιλου 19 12/15
7. Δούρος Νικόλαος του Χρήστου 19 10/15
8. Μάρκο Ηλία του Κριστάκι 19 6/15
9. Ιορδανίδου Δάφνη του Ιωάννη 19 5/15
10. Σιαβίκης Φώτιος του Γεωργίου 19 5/15
11. Μανώλη Ευγενία -Άρτεμη του Κων/νου 19 2/15
12. Γάτος Σπυρίδων του Σπυρίδωνος 18 14/15
13. Κιζίρογλου Εμμανουήλ του Γεωργίου 18 12/15
14. Γκίνι Αρλίντο του Κρίστο 18 11/15
15. Γκογκοζώτου Δάφνη του Χρήστου 18 9/15
β) Από την Β΄Τάξη:
1. Ζούλα Αικατερίνη του Χρήστου με γενικό βαθμό 20
2. Ζιάκα Μαρία- Άννα του Παύλου 19 14/15
3. Βερλέτη Ιωάννα του Σπυρίδωνα 19 3/15
4. Λιάλια Ελένη του Σπυρίδωνα 19 13/15
5. Πιτσαρού Άρτεμις του Κων/νου 19 11/16
6. Βλασίου Σπυρίδωνας του Χρήστου 19 10/16
7. Γκίζα Γεωργία του Ευαγγέλου 19 10/16
8. Λιάκρης Αλέξης του Ηλία 19 8/16
9. Μπάκουλης Ελευθέριος- Νικόλαος του Μιχαήλ 19 7/16
10.Δέσκα Αλεξία του Σωτηρίου 19 6/16
11.Ντρίκα-Χρήστου Ελένη του Βασιλείου 19 6/16
12.Μπάκουλης Ευάγγελος-Σπυρίδων του Μιχαήλ 19 5/16
13.Ιορδανίδου Βάια του Ιωάννη 19 3/16
14. Ιωάννου Θεοφάνης του Βασιλείου 19 1/16
15. Τοπάλλι Έρα του Φλαμούρ 18 11/16
16.Δημόπουλος Αναστάσιος του Νικολάου 18 10/16
17.Γκίνης Θεόδωρος-Ιωάννης του Δημητρίου 18 8/16
γ) Από τη Γ τάξη:
1. Ματζώρου – Κυριάκη Ελισσάβετ του Αθανασίου με γενικό βαθμό 20
2. Πάνου Δήμητρα του Χρήστου 20
3. Σωτηρίου Ζαχαρούλα του Κωνσταντίνου 20
4. Γιοχάλας Νικόλαος του Χρήστου 19 11/13
5. Ζούλα Λευκοθέα του Χρήστου 19 11/13
6. Μπέλλος Νικόλαος του Βασιλείου 19 11/13
7. Νάκα Ευτυχία του Παύλου 19 11/13
8. Σπανού Αρχοντούλα του Κων/νου 19 10/13
9. Πιτσαρού Μαγδαληνή του Κων/νου 19 9/13
10. Νάκου Ιωάννα του Νικολάου 19 8/13
11. Λαμπρούση Ευαγγελία – Κων/να του Διονυσίου 19 6/13
12. Δήμου Αικατερίνη του Ευαγγέλου 19 4/13
13. Μελίδη Ανθούλα του Ιωάννη 19 4/13
14. Γκίνη Μαρία του Δημητρίου 19 3/13
15. Γιωργή Πολυξένη του Κων/νου 19
16. Ευαγγέλου Κων/νος του Νικολάου 18 7/13
17. Παπανίκα Αναστασία – Σιμόν του Βασιλείου 18 7/13
3) απονέμει βραβεία προόδου:
στους εξής μαθητές που διακρίθηκαν στην τάξη τους.
1. Από το Α1 τμήμα:
Ζαχαριά Σοφία – Μαρία του Νικολάου με γενικό βαθμό 20
2. Από το Α2 τμήμα:
Σπανού Μαρία του Κων/νου με γενικό βαθμό 19 13/15
3. Από το Β1 τμήμα:
Ζιάκα Μαρία – Άννα με γενικό βαθμό 19 14/16
4. Από το Β2 τμήμα:
Ζούλα Αικατερίνη του Χρήστου με γενικό βαθμό 20
5. Από το Γ1 τμήμα:
Ματζώρου Κυριάκη Ελισσάβετ του Αθανασίου με γενικό βαθμό 20
6. Από το Γ2 τμήμα:
Πάνου Δήμητρα του Χρήστου με γενικό βαθμό 20
Σωτηρίου Ζαχαρούλα του Κων/νου με γενικό βαθμό 20
Γι αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται.
Ο διευθυντής             Η συντάκτης του πρακτικού            Οι καθηγητές

Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙA

[ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙA ΠΑΡΓΑΣ][threecolumns]

ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

[ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ][bleft]

ΙΣΤΟΡΙΑ

[ΙΣΤΟΡΙΑ][bleft]

ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

[ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ][threecolumns]